مدیریت و اخلاق اگر می‌خواهید در اوج بمانید، باید به همان اندازه سخت‌تر كار كنید. tag:http://www.javidinejad.ir 2018-09-18T15:00:10+01:00 mihanblog.com حذف عامل اصلی بیماری پارکینسون با ژن درمانی! 2018-09-18T10:14:10+01:00 2018-09-18T10:14:10+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3859 اتنا جاویدی نژاد   حذف عامل اصلی بیماری پارکینسون با ژن درمانی! یک تیم بین‌المللی از پژوهشگران در مطالعه اخیرشان به درمان و از بین بردن یکی از عوامل جدی بیماری پارکینسون یک گام نزدیک شده‌اند. به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، پژوهشگران در مطالعه اخیرشان یک گام به توسعه یک درمان برای پاکسازی سلول‌های مغزی از یک پروتئین که یکی از عوامل جدی بیماری پارکینسون محسوب می‌شود، نزدیک شده‌اند. بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی مزمن و پیشرفته است که بر توانایی حرکتی بدن تاثیر می‌گذارد. این

 

حذف عامل اصلی بیماری پارکینسون با ژن درمانی!

یک تیم بین‌المللی از پژوهشگران در مطالعه اخیرشان به درمان و از بین بردن یکی از عوامل جدی بیماری پارکینسون یک گام نزدیک شده‌اند.

به گزارش سایک نیوز و به نقل از ایسنا، پژوهشگران در مطالعه اخیرشان یک گام به توسعه یک درمان برای پاکسازی سلول‌های مغزی از یک پروتئین که یکی از عوامل جدی بیماری پارکینسون محسوب می‌شود، نزدیک شده‌اند.

بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی مزمن و پیشرفته است که بر توانایی حرکتی بدن تاثیر می‌گذارد. این اختلال در نتیجه آسیب به سلول‌های مغزی که دوپامین را تولید می‌کنند، به وجود می‌آید. دوپامین یک ماده شیمیایی است که نقش حیاتی در بدن و مغز دارد.

این مطالعه به رهبری دکتر “جفری کوردور”(Jeffrey Kordower) از دانشکده علوم اعصاب “دانشگاه راش” ایالات متحده آمریکا صورت گرفت.

در این مطالعه دکتر “جفری کوردور” و دیگر پژوهشگران موش‌هایی که توسط مهندسی ژنتیک به بیماری پارکینسون مبتلا شده بودند را مورد بررسی قرار دادند. پژوهشگران طی این مطالعه نشان دادند که با مهندسی ژنتیکی یک پادتن به نام “نانوبادی(nanobody) و تزریق آن به مغز موش‌ها می‌توان سبب از بین رفتن توده‌های سمی پروتئین “آلفا سینوکلین “(Alpha-synuclein) شد.

آلفا سینوکلین، که به اختصارα-syn “نامیده می‌شود، به طور طبیعی در مغز و دیگر نواحی بدن وجود دارد اما هنگام ایجاد اختلالات عصبی، خوشه‌های پروتئین مذکور به نواحی دیگری رفته و به طور غیرمعمول کنار هم جمع شده و یک ساختار نامنظم را تشکیل می‌دهند.

کوردور گفت: ما به دنبال توسعه روش‌هایی برای کاهش سطح آلفا سینوکلین، جلوگیری از انباشته شدن آن و از بین بردن سمیت ناشی از گسترش آن در اطراف سیستم عصبی هستیم.

در نخستین مرحله آزمایشی پژوهشگران نانوبادی‌هایی را که توسط مهندسی ژنتیک تغییر داده بودند را به سلول‌های مهاجم وارد کردند. سپس مشاهده کردند که نانوبادی‌ها در داخل سلول موفق به توقف و جلوگیری از گسترش آلفا سینوکلین شده‌اند.

در گام دوم پژوهشگران نسخه‌های بی‌شماری از پروتئین آلفا سینوکلین را ایجاد و سپس تاثیر آن بر مغز موش‌ها را آزمایش کردند. در مرحله بعد آنها دو نوع ژن درمانی را برای هر گروه از موش‌ها آزمایش کردند و از″سالین(saline) نیز به منظور کنترل آنها استفاده کردند تا دریابند آیا نانوبادی‌ها می‌توانند ناهنجاری‌های درون سلولی را از بین ببرند یا خیر.

 

درمان “VH۱۴ * PEST” تاثیر فوق العاده‌ای در از بین بردن ناهنجاری‌های درون سلولی داشت. این درمان سطح دوپامین را افزایش داده و علایم حرکتی ناشی از بیماری را کاهش می‌داد.

پژوهشگران در انتها افزودند نتایج این مطالعه با درمان VH۱۴ * PEST بسیار امیدوار کننده بوده و قصد دارند تا آن را ادامه دهند.

این مطالعه در مجله “Nature Parkinson’s Disease” منتشر شد.

 


]]>
«کلپتومانیا» یا جنون سرقت چیست؟ 2018-09-18T10:11:56+01:00 2018-09-18T10:11:56+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3858 اتنا جاویدی نژاد     «کلپتومانیا» یا جنون سرقت چیست؟ یک روان‌شناس با بیان اینکه برخی از افراد دچار جنون سرقت هستند، گفت: این افراد بی‌هدف و حتی بدون انگیزه مالی بعضی از وسایل و اجسام خاص را جمع‌آوری می‌کنند. حسن عشایری، با اشاره به اینکه افراد دارای جنون سرقت را نباید با افرادی که از روی علاقه وسیله‌ای را برمی‌دارند اشتباه گرفت، گفت: کلپتومانیا یا جنون سرقت اختلالی شدید در ناحیه پیشانی است که علت اصلی شرایط، آموزش و الگوبرداری است و ممکن است درصد کمی هم علل وراثتی داشته باشد. همچنین ا

 

 

«کلپتومانیا» یا جنون سرقت چیست؟

یک روان‌شناس با بیان اینکه برخی از افراد دچار جنون سرقت هستند، گفت: این افراد بی‌هدف و حتی بدون انگیزه مالی بعضی از وسایل و اجسام خاص را جمع‌آوری می‌کنند.

حسن عشایری، با اشاره به اینکه افراد دارای جنون سرقت را نباید با افرادی که از روی علاقه وسیله‌ای را برمی‌دارند اشتباه گرفت، گفت: کلپتومانیا یا جنون سرقت اختلالی شدید در ناحیه پیشانی است که علت اصلی شرایط، آموزش و الگوبرداری است و ممکن است درصد کمی هم علل وراثتی داشته باشد. همچنین اگر در ناحیه پیشانی تومور وجود داشته باشد یا هر عارضه‌ای مثل ضربه و انسفالیت که در این ناحیه آسیب ایجاد کند ممکن است منجر به ایجاد جنون سرقت در افراد شود.

وی افزود: البته ممکن است این عارضه‌ها منجر به رفتارهای دیگری مثل برهنه راه رفتن در خیابان و انجام رفتارهای توهین آمیز در جامعه هم بشوند.

عشایری با اشاره به اینکه کلپتومانیا به رفتاری اطلاق می‌شود که سارق به وسیله دزیده شده نیاز ندارد اما آن را از طریق سرقت از آن خود می‌کند گفت: این بیماران اغلب به وسایل خاصی علاقه نشان می‌دهند که بیشتر شامل وسایل شیک و آنتیک می‌شود. در مواردی این افراد وسایل را استفاده نمی‌کنند و در گوشه‌ای بی‌استفاده رها می‌کنند.حتی دیده شده که این افراد زمانی که به مهمانی می روند قاشق و یا چنگال را از منزل دیگران برمی‌دارند.

وی افزود: دزد، سرقت را با هدف خاصی انجام می‌دهد اما افرادی که مبتلا به کلپتومانیا هستند بدون نیاز وسایل را برمی‌دارند، در واقع این افراد با دیدن وسایل از منظر عصبی تحریک می‌شوند و بعد از دزدیدن وسیله موردنظر ارضا می شوند. این بیماری با سیستم هیجانی نیز ارتباط مستقیم دارد و اگر فرد کمبودی در سیستم هیجانی یا عاطفی‌اش احساس کند، در مواردی با انجام سرقت در این سیستم‌ها تعادل ایجاد می‌کند.این افراد بعد از ارتکاب جرم دچار عذاب وجدان نمی شوند و معمولا از رفتار اشتباه خود بازداری نمی کنند.

عشایری اظهار کرد: جنون سرقت را می‌توان در دسته آسیب‌های رشد شخصیتی قرار داد و افرادی که در بازه‌ای از زندگی خود کمبودات شدیدی را احساس کردند ممکن است به این عارضه دچار شوند.

وی ادامه داد: نمی‌توان به طور قطع نام مریضی را به این رفتار نسبت داد زیرا در مواردی که فرد بیمار باشد سهمی در رفتاری که انجام می‌دهد ندارد. اما افراد مبتلا به کلپتومانیا آگاه هستند بنابراین نمی‌توانند از جرم‌شان سلب مسئولیت کنند.همچنین ابتلا به کلپتومانیا ارتباطی با شرایط مالی فرد ندارد و هم در بین افراد ثروتمند و هم افراد فقیر دیده می‌شود. البته این بیماری در وسایل و اجسام در دسترس افراد تفاوت دارد به عنوان مثال تمایلات فردی که در یک روستا زندگی می‌کند با افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند تفاوت دارد.

این روانشناس در ارتباط با جلوگیری از ابتلا به کلپتومانیا گفت: اگر علائمی مثل دزدیدن وسایل توسط کودکان دیده شود می توان از راهکار و روش توضیح خواستن از کودک استفاده کرد تا بتوان باجلوگیری زودهنگام از تشدید کلپتومانیا جلوگیری کرد.

وی همچنین تاکید کرد: در جامعه‌ای که فقر وجود دارد باید عامل فقر را جدا در نظر گرفت زیرا زمانی که فردی فقیر است برای رفع نیاز دست به دزدی می زند.افرادی که دست به سرقت هایی مثل سرقت خودرو و یا موتورسیکلت می زنند عمدتا مبتلا به کلپتومانیا نیستند.

منبع : سایک نی


]]>
غوره نشده موَیز گشتی احسنت 2018-09-18T10:07:06+01:00 2018-09-18T10:07:06+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3857 دکتر بهرام جاویدی نژاد   می‌گویند روزی ملک‌الشعرای بهار، در مجلسی نشسته بود و حضار برای آزمایش طبع وی، چهار کلمه را انتخاب کردند تا وی آنها را در یک رباعی بیاورد. کلمات انتخاب شده عبارت بودند از: خروس، انگور، درفش و سنگ   ملک الشعرای بهار گفت:   برخاسـت خروس صبح برخیز ای دوست خون دل انگور فکن در رگ و پوست عشق من و تو صحبت مشت است و درفش جور دل تو صحبت سنگ است و سبوست   جوانی خام، که در مجلس حاضر بود گفت: این کلمات با تبانی قبلی انتخاب شده‌اند. اگر راست

 

می‌گویند روزی ملک‌الشعرای بهار، در مجلسی نشسته بود و حضار برای آزمایش طبع وی، چهار کلمه را انتخاب کردند تا وی آنها را در یک رباعی بیاورد.

کلمات انتخاب شده عبارت بودند از: خروس، انگور، درفش و سنگ

 

ملک الشعرای بهار گفت:

 

برخاسـت خروس صبح برخیز ای دوست

خون دل انگور فکن در رگ و پوست

عشق من و تو صحبت مشت است و درفش

جور دل تو صحبت سنگ است و سبوست

 

جوانی خام، که در مجلس حاضر بود گفت:

این کلمات با تبانی قبلی انتخاب شده‌اند. اگر راست می‌گویید، من چهار کلمه انتخاب می‌کنم و شما آنها را در یک رباعی بیاورید.

 

سپس این چهار کلمه را انتخاب نمود: آئینه، اره، کفش و غوره.

 

بدیهی‌ست آوردن این کلمات دور از ذهن، در یک رباعی کار ساده‌ای نبود، لیکن ملک‌الشعرا شعر را این‌گونه گفت:

 

چون آینه نورخیز گشتی احسنت

چون ارّه به خلق تیز گشتی احسنت

در کفش ادیبان جهان کردی پای

غوره نشده موَیز گشتی احسنت

]]>
"ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ" ﻋﻀﻮﯼ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ ! 2018-09-18T10:04:38+01:00 2018-09-18T10:04:38+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3856 دکتر بهرام جاویدی نژاد  "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ" ﻋﻀﻮﯼ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ !   ﺩﺭﺳﺖ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻓﻮﺭﺍ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ "ﻗﻠﺐ" میﺍﻓﺘﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﻣﻦ ﻣﯽﮔﻮﯾﻢ ﮐﻪ " ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ " ﺩﻧﺪﺍﻥ ﺁﺩﻡ ﺍﺳﺖ ! ﺩﻧﺪﺍﻥ ﺟﻠﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺮﻕ ﻣﯽﺯﻧﺪ ...       ﺣﺎﻻ ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻨﯿﺪ ﺭﻭﺯﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦِ" ﺁﺩﻡ ﺩﺭﺩ ﻣﯽﮐﻨﺪ ! ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﺩﻡ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ !   ﻏﺬﺍ ﺍﺯﮔﻠﻮﯾﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻧﻤﯿﺮﻭﺩ، شب‌ها ﺭﺍ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽﻧﺸﯿﻨﯽ ، ﺁﻥﻗﺪﺭ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﺗﺎ ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﻣﯽﺑﯿﻨﯽ ﺭﺍﻫﯽ ﻧﺪﺍﺭﯼ ﺟﺰ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﻧﺪﺍﻥ "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦﺍﺕ " ﺭﺍ ﺑﮑﺸﯽ ﻭ ﺑﯿﺎﻧﺪﺍﺯﯼ ﺩﻭﺭ !    

 "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ" ﻋﻀﻮﯼ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ !

 

ﺩﺭﺳﺖ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻓﻮﺭﺍ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ "ﻗﻠﺐ" میﺍﻓﺘﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﻣﻦ ﻣﯽﮔﻮﯾﻢ ﮐﻪ " ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ " ﺩﻧﺪﺍﻥ ﺁﺩﻡ ﺍﺳﺖ ! ﺩﻧﺪﺍﻥ ﺟﻠﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺮﻕ ﻣﯽﺯﻧﺪ ...

 

 

 

ﺣﺎﻻ ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻨﯿﺪ ﺭﻭﺯﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦِ" ﺁﺩﻡ ﺩﺭﺩ ﻣﯽﮐﻨﺪ ! ﺁﺭﺍﻡ ﻗﺮﺍﺭ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﺩﻡ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ !

 

ﻏﺬﺍ ﺍﺯﮔﻠﻮﯾﺖ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻧﻤﯿﺮﻭﺩ، شب‌ها ﺭﺍ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽﻧﺸﯿﻨﯽ ، ﺁﻥﻗﺪﺭ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﺗﺎ ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﻣﯽﺑﯿﻨﯽ ﺭﺍﻫﯽ ﻧﺪﺍﺭﯼ ﺟﺰ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﻧﺪﺍﻥ "ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦﺍﺕ " ﺭﺍ ﺑﮑﺸﯽ ﻭ ﺑﯿﺎﻧﺪﺍﺯﯼ ﺩﻭﺭ !

 

 

 

ﺣﺎﻻ ﺩﻧﺪﺍﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺭﺍ ﮐﻪ ﮐﺸﯿﺪﻩ باﺷﯽ، ﺣﺎﻟﺖ ﺧﻮﺏ ﺍﺳﺖ، ﺭﺍﺣﺖ ﻣﯽﺧﻮﺍﺑﯽ، ﺭﺍﺣﺖ ﻏﺬﺍ ﻣﯿﺨﻮﺭﯼ ﻭ شب‌ها ﺩﯾﮕﺮ ﮔﺮﯾﻪﺍﺕ ﻧﻤﯽﮔﯿﺮﺩ ﻭﻟﯽ ؛

 

ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺟﺎﯼ ﺧﺎﻟﯽﺍﺵ ﻫﺴﺖ ، ﺣﺘﯽ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺗﻪ ﺩﻝ ﻣﯽﺧﻨﺪﯼ ...!


]]>
هفت پند مولانا 2018-09-18T10:04:26+01:00 2018-09-18T10:04:26+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3855 دکتر بهرام جاویدی نژاد   هفت پند مولانا     شب باش : در پوشیدن خطای دیگران زمین باش : در فروتنی خورشید باش : در مهر و دوستی کوه باش : در هنگام خشم و غضب رود باش : در سخاوت و یاری به دیگران دریا باش : در کنار آمدن با دیگران خودت باش : همانگونه که می نمایی.. ﻫﺮﮔﺰ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﺭﺍ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻧﮑﻨﯿﺪ: ﺍﻭل ﺁﻧﭽﻪ ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ ﺩﻭﻡ ﻫﻤﻪ ﯼ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺘﯿﺪ….. همیشه یادمان باشد که نگفته ها را میتوان گفت ولی گفته ها را نمیتوان پس گرفت! چه سنگ را به کوزه بزنی چه کوزه را به سنگ

 

هفت پند مولانا

 

 

شب باش : در پوشیدن خطای دیگران

زمین باش : در فروتنی

خورشید باش : در مهر و دوستی

کوه باش : در هنگام خشم و غضب

رود باش : در سخاوت و یاری به دیگران

دریا باش : در کنار آمدن با دیگران

خودت باش : همانگونه که می نمایی..

ﻫﺮﮔﺰ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﺭﺍ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﻧﮑﻨﯿﺪ:

ﺍﻭل ﺁﻧﭽﻪ ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ

ﺩﻭﻡ ﻫﻤﻪ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺘﯿﺪ..

همیشه یادمان باشد که نگفته ها را میتوان گفت ولی گفته ها را نمیتوان پس گرفت!

چه سنگ را به کوزه بزنی چه کوزه را به سنگ بزنی...

همیشه شکست با کوزه است !
 


]]>
ما در خواب نیستیم، ما در کمین ستمگران می باشیم 2018-09-18T09:58:53+01:00 2018-09-18T09:58:53+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3853 دکتر بهرام جاویدی نژاد فرعون فرمان داد، تا یک کاخ آسمان خراش برای او بسازند، دژخیمان ستمگر او، همه مردم، از زن و مرد را برای ساختن آن کاخ به کار و بیگاری، گرفته بودند، حتی زنهای آبستن از این فرمان استثناء نشده بودند.    یکی از زنان جوان که آبستن بود، سنگهای سنگین را برای آن ساختمان حمال می کرد، چاره ای جز این نداشت زیرا همه تحت کنترل ماموران خونخوار فرعون بودند، اگر او از بردن آن سنگها، شانه خالی می کرد، زیر تازیانه و چکمه های جلادان خون آشام، به هلاکت می رسید.    آن زن جوا

فرعون فرمان داد، تا یک کاخ آسمان خراش برای او بسازند، دژخیمان ستمگر او، همه مردم، از زن و مرد را برای ساختن آن کاخ به کار و بیگاری، گرفته بودند، حتی زنهای آبستن از این فرمان استثناء نشده بودند. 

 

یکی از زنان جوان که آبستن بود، سنگهای سنگین را برای آن ساختمان حمال می کرد، چاره ای جز این نداشت زیرا همه تحت کنترل ماموران خونخوار فرعون بودند، اگر او از بردن آن سنگها، شانه خالی می کرد، زیر تازیانه و چکمه های جلادان خون آشام، به هلاکت می رسید. 

 

آن زن جوان در برابر چنین فشاری قرار گرفت و بار سنگین سنگ را همچنان حمل می کرد، ولی ناگهان حالش منقلب شد، بچه اش سقط گردید، در این تنگنای سخت از اعماق دل غمبارش ناله کرد و در حالی که گریه گلویش را گرفته بود:گفت: 

«آی خدا آیا خوابی؟ 

آیا نمی بینی این طاغوت زورگو با ما چه می کند؟»

 

 چند ماهی از این ماجرا گذشت که همین زن در کنار رود نیل نشسته بود، که ناگهان نعش فرعون را در روبروی خود دید (آن هنگام که فرعون و فرعونیان غرق شدند). آن زن، در درون وجود خود، صدای هاتفی را شنید که به او گفت:

 

« هان ای زن! 

ما در خواب نیستیم، ما در کمین ستمگران می باشیم » 

 

 


]]>
۱۲۵ سال تاکسی 2018-09-18T09:48:56+01:00 2018-09-18T09:48:56+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3852 دکتر بهرام جاویدی نژاد     ۱۲۵ سال تاکسی؛ از مرگ درشکه تا تولد روبوتاکسی   در سال ۱۸۹۳ در شهری در شمال شرقی آلمان نخستین شرکت تاکسیرانی جهان تأسیس شد. دیگر به جای درشکه، بنز ویکتوریای چهارسرنشین مسافران را جابه‌جا می‌کرد. اینک "تاکسیرانی سنتی" پس از چندین دهه در حال دگرگونی‌های ژرفی است.   وقتی فریتس کُخ و فریدریش لوتسمان در ۱۷ سپتامبر ۱۸۹۳ در شهر "دِساو" آلمان نخستین شرکت تاکسیرانی مدرن جهان را تأسیس کردند، احتمالا انتظار نداشتند که چند دهه بعد یک راننده تاکسی سابق، وزیر ا

 

 

۱۲۵ سال تاکسی؛ از مرگ درشکه تا تولد روبوتاکسی

 

در سال ۱۸۹۳ در شهری در شمال شرقی آلمان نخستین شرکت تاکسیرانی جهان تأسیس شد. دیگر به جای درشکه، بنز ویکتوریای چهارسرنشین مسافران را جابه‌جا می‌کرد. اینک "تاکسیرانی سنتی" پس از چندین دهه در حال دگرگونی‌های ژرفی است.

 

وقتی فریتس کُخ و فریدریش لوتسمان در ۱۷ سپتامبر ۱۸۹۳ در شهر "دِساو" آلمان نخستین شرکت تاکسیرانی مدرن جهان را تأسیس کردند، احتمالا انتظار نداشتند که چند دهه بعد یک راننده تاکسی سابق، وزیر امور خارجه کشورشان شود.

 

یوشکا فیشر، سیاستمدار آلمانی از حزب سبزها که در نخستین ادوار مذاکرات هسته‌ای با ایران با نمایندگان تهران به سرپرستی حسن روحانی سر میز مذاکره می‌نشست، سرشناس‌ترین راننده تاکسی آلمان برشمرده می‌شود. او که دیپلم نداشت، تصمیم گرفت به "دانشگاه زندگی" برود و از طریق رانندگی تاکسی هر چه بیشتر با مردم در تماس باشد.


]]>
بیاییم جریان عشق را تو زندگیمون جاری كنیم. 2018-09-17T04:37:31+01:00 2018-09-17T04:37:31+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3851 دکتر بهرام جاویدی نژاد     با یکی از دوستهام سوار تاکسی شدیم. موقع پیاده شدن دوستم به راننده تاکسی گفت: ممنون آقا، واقعا که رانندگی شما عالیه! راننده با تعجب گفت:  جدی میگی یا اینکه داری منو دست میندازی؟! دوستم گفت: نه جدی گفتم. خونسردی شما موقع رانندگی در این خیابونهای شلوغ قابل تحسینه. شما خیلی خوب رانندگی میکنین  و قوانین را  هم رعایت میکنین! راننده لبخند رضایت بخشی زد و دور شد. از دوستم پرسیدم : موضوع چی بود؟! گفت سعی دارم " عشق " را به مردم شه


 

 

با یکی از دوستهام سوار تاکسی شدیم.

موقع پیاده شدن دوستم به راننده تاکسی گفت:

ممنون آقا، واقعا که رانندگی شما عالیه!

راننده با تعجب گفت:

 جدی میگی یا اینکه داری منو دست میندازی؟!

دوستم گفت: نه جدی گفتم. خونسردی شما موقع رانندگی

در این خیابونهای شلوغ قابل تحسینه. شما خیلی خوب رانندگی میکنین

 و قوانین را  هم رعایت میکنین!

راننده لبخند رضایت بخشی زد و دور شد.

از دوستم پرسیدم : موضوع چی بود؟!

گفت سعی دارم " عشق " را به مردم شهر هدیه کنم!

 با صحبتهای من اون راننده تاکسی،

 روز خوشی را پیش رو خواهد داشت.

 رفتارش با مسافرهاش خوبتر از قبل خواهد بود، مسافرها

هم از رفتار خوب راننده انرژی میگیرن و رفتارشون

 با زیر دستها، فروشندگان، همکاران و اعضای خونواده

خوب خواهد بود. به همین ترتیب خوش نیتی و

 خوش خلقی میون حداقل هزارنفر پخش میشه. من هر روز

 با افراد زیادی روبرو میشم. اگه بتونم فقط سه نفر

رو خوشحال کنم، روی رفتار سه هزار نفر تاثیر گذاشته ام .

گفتن اون جمله ها به راننده تاکسی هیچ زحمتی نداشت.

 اگه با راننده دیگه ای هم برخورد کنم اون رو هم خوشحال خواهم کرد.

 خوشحال کردن مردم یک شهر کار ساده ای نیست اما اگه بتونیم

چند نفر را خوشحال کنیم کار بزرگی انجام دادیم.  روح زندگی ما

 همین عشقه. در صورتیکه بعضی از ما با یک ادبیات ناپسند

در پی فرصتیم كه همدیگه را تحقیر كنیم:

وااای چقدرر چاق شدی!

موهای سفیدتم كه كم كم در اومد!

اینهمه كار میكنی برای اینقدرر در آمد؟!

تو واقعاً فكر میكنی در این امتحان قبول میشی؟!

و....

این جمله ها و امثال اون كاملاً مخرب نیروی عشقند و

 عشق را از رابطه ها گریزان میكنن.

 اگه بتونیم زیبایی رو تو نگاه خودمون جای بدیم اصولاً

 عشقه كه از وجود ما ساطع میشه.

بیاییم جریان عشق را تو زندگیمون جاری كنیم.

 

 

 


]]>
سرزنش کن اما جریحه دار نکن 2018-09-17T04:32:45+01:00 2018-09-17T04:32:45+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3850 دکتر بهرام جاویدی نژاد هر گاه عیبی در من دیدی، به خودم خبر بده نه کسی دیگری. چون تغییر آن دست من است! کار اولت باعث پیشرفت و بهبودم میشود اما گزینه دوم غیبت است و مرا در تاریکی نگه میدارد. چرا موقعی که چیز منفی در کسی می بینیم، جز خودش همه را خبر میدهیم؟؟ جمله ای که در یک هتل نوشته بود، شگفت زده ام کرد : "اگر سبب رضایتت شدیم از ما سخن بگو و گرنه با خود ما بگو" بر خود تطبیقش دهیم تا غیبت از میانمان از بین برود! نصیحت کن اما رسوا نکن! سرزنش کن اما جریحه دار ن

هر گاه عیبی در من دیدی، 

به خودم خبر بده نه کسی دیگری. 

چون تغییر آن دست من است! 

کار اولت باعث پیشرفت و بهبودم میشود

 اما گزینه دوم غیبت است و مرا در تاریکی نگه میدارد. 

چرا موقعی که چیز منفی در کسی می بینیم، جز خودش 

همه را خبر میدهیم؟؟

 جمله ای که در یک هتل نوشته بود، شگفت زده ام کرد :

 "اگر سبب رضایتت شدیم از ما سخن بگو و گرنه با خود ما بگو"

 بر خود تطبیقش دهیم تا غیبت از میانمان از بین برود! 

نصیحت کن اما رسوا نکن! 

سرزنش کن اما جریحه دار نکن! 

بهشت وعده دور از دسترسی نیست

 اگر بی بهانه خوب باشیم...


]]>
ﻣﻮﺭﭼﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند 2018-09-16T11:51:23+01:00 2018-09-16T11:51:23+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3848 اتنا جاویدی نژاد   ﻣﻮﺭﭼﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺍﻧﻪ ﺟﻤﻊ می کنند   ﺯﻧﺒﻮﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺧﺎﻧﻪ می سازند ﭘﺮﺳﺘﻮﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺑﻪ ﺳﻔﺮ می روند   ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺧﻮﺏ حرف می زنند... ﺗﻨﻬﺎ ﺁﺫﻭﻗﻪ ﺟﻤﻊ می کنند. ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻨﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﻔﺮ می کنند. براستی ﮐﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﺗﻨﻬﺎﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ...!   ژان پل سارتر

 

ﻣﻮﺭﭼﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند،

ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺍﻧﻪ ﺟﻤﻊ می کنند

 

ﺯﻧﺒﻮﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند،

ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺧﺎﻧﻪ می سازند

ﭘﺮﺳﺘﻮﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند،

ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺑﻪ ﺳﻔﺮ می روند

 

ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺧﻮﺏ حرف می زنند...

ﺗﻨﻬﺎ ﺁﺫﻭﻗﻪ ﺟﻤﻊ می کنند.

ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻨﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ

ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﻔﺮ می کنند.

براستی ﮐﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﺗﻨﻬﺎﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ...!

 

ژان پل سارتر


]]>
خــــــــدایا .... 2018-09-16T11:48:45+01:00 2018-09-16T11:48:45+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3847 اتنا جاویدی نژاد   خــــــــدایا .... قسم به لحظه ای که دلم را می شکنند و جز تو مرهمی نیست قسم به لحظه ای که مرا می فروشند و جز تو خریداری نیست قسم به لحظه ای که تنهایم می گذارند و جز تو همراهی نیست قسم به لحظه ای که دوستم ندارند وعاشقی جز تو نیست من دوستت دارم بار الهی مرهمم باش، خریدارم باش،  یارم باش، عاشقم باش که کسی جز تو دلسوزم نیست....  

 

خــــــــدایا ....

قسم به لحظه ای که دلم را می شکنند و جز تو مرهمی نیست

قسم به لحظه ای که مرا می فروشند و جز تو خریداری نیست

قسم به لحظه ای که تنهایم می گذارند و جز تو همراهی نیست

قسم به لحظه ای که دوستم ندارند وعاشقی جز تو نیست

من دوستت دارم

بار الهی مرهمم باش،

خریدارم باش،

 یارم باش،

عاشقم باش

که کسی جز تو دلسوزم نیست....

 


]]>
‌‎انسانها همیشه در حال آزمون و خطا هستند 2018-09-16T11:47:55+01:00 2018-09-16T11:47:55+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3846 اتنا جاویدی نژاد   ‌‎انسانها همیشه در حال آزمون و خطا هستند و در این کنشها انسانها شکل می گیرند  و  مقاوم در برابر سختیها , هر مرحله زندگی باعث آموختن زیبایها وجود انسان است  همچون  مهربانی , صبر, حکمت  و در نهایت لبخند به مرگ  و تسلیم شدن به آغوش دلبر  و چه زیباست آرمیدن در بهترین جا

 

‌‎انسانها همیشه در حال آزمون و خطا هستند

و در این کنشها انسانها شکل می گیرند

 و  مقاوم در برابر سختیها ,

هر مرحله زندگی باعث آموختن زیبایها وجود انسان است

 همچون

 مهربانی ,

صبر,

حکمت

 و در نهایت لبخند به مرگ

 و تسلیم شدن به آغوش دلبر

 و چه زیباست آرمیدن در بهترین جا


]]>
چه عواملی در پیری مغز دخیل هستند؟ 2018-09-16T11:45:20+01:00 2018-09-16T11:45:20+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3845 اتنا جاویدی نژاد     چه عواملی در پیری مغز دخیل هستند؟ مجله علمی ایلیاد - در مطالعه‌ای بزرگ، مربوط به عکس‌برداری از مغز که در مجله‌ی Alzheimer’s Disease به چاپ رسید، گروهی از متخصصان علوم عصبی و روان‌پزشکان به بررسی بیش از ۶۰،۰۰۰ اسکن مغزی پرداختند که به ۳۱،۲۲۷ نفر تعلق داشت. هدف آنان از چنین کاری، بررسی عوامل دخیل در تسریع روند پیری مغز بود. نویسنده‌ی ارشد دکتر «دنیل آمن»، روان‌پزشک و موسس کلینیک آمن، بیان کرد: «بر اساس یکی از بزرگ‌ترین مطالعات عکس

 

 

چه عواملی در پیری مغز دخیل هستند؟

مجله علمی ایلیاد - در مطالعه‌ای بزرگ، مربوط به عکس‌برداری از

 مغز که در مجله‌ی Alzheimer’s Disease به چاپ رسید،

 گروهی از متخصصان علوم عصبی و روان‌پزشکان به بررسی

 بیش از ۶۰،۰۰۰ اسکن مغزی پرداختند که به ۳۱،۲۲۷ نفر تعلق داشت.

 هدف آنان از چنین کاری، بررسی عوامل دخیل در تسریع روند

 پیری مغز بود.

نویسنده‌ی ارشد دکتر «دنیل آمن»، روان‌پزشک و موسس کلینیک

 آمن، بیان کرد: «بر اساس یکی از بزرگ‌ترین مطالعات عکس‌برداری

 از مغز که تاکنون انجام شده است، اکنون می‌توانیم به بررسی رفتارها

 و اختلال‌های رایجی بپردازیم که پیری زودرس مغز را به ارمغان می‌آورند.

 درمان بهتر این اختلال‌ها می‌تواند فرآیند پیری مغز را به تاخیر

 انداخته و حتی متوقف سازد

پروفسور «جورج پِری» دانشمند در کنسرسیوم سلامت مغزِ دانشگاه

 تگزاس در سن آنتونیو، اظهار داشت: «مطالعه‌ی حاضر یکی از نخستین

 مطالعات عکس‌برداریِ مبتنی بر جمعیت است. این مطالعات بزرگ 

می‌توانند نقش اساسی برای پاسخ‌گویی به چگونگی حفظ عملکرد و 

ساختار مغز در زمان پیری ایفا کنند. تاثیر عوامل قابل اصلاح و غیرقابل 

اصلاح پیری مغز، می‌تواند به حفظ عملکرد شناختی هم کمک کند

دکتر آمن و همکارانش از گوگل، دانشگاه جونز هاپکینز، دانشگاه 

کالیفرنیا در لس آنجلس و کالیفرنیا از روش عکس‌برداری «SPECT» برای 

تعیین عوامل پیری مغز استفاده کردند. این روش برای اینکه مشخص شود

 کدام اختلال‌های مغزی رایج می‌توانند پیری سریع و زودرس را پیش‌بینی

 کنند، به کار برده شد.

محققان به طور کلی ۶۲،۴۵۴ اسکنِ مربوط به بیمارانی را که از اختلال‌های

 روانی مختلفی رنج می‌بردند، مورد بررسی قرار دادند. از جمله این نوع 

اختلال‌ها می‌توان به اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و اختلال بیش‌فعالی و

 کاهش توجه و حواس اشاره کرد. گروه محققان ۱۲۸ ناحیه از مغز را

 مطالعه کردند تا سن تقویمی بیمار را پیش‌بینی کنند.

محققان اینگونه توضیح می‌دهند: «برخی از اختلال‌های مغز و رفتارها 

توانستند پیری سریع را پیش‌بینی کنند؛ مِن‌جمله اختلال اسکیزوفرنی 

که میانگین ۴ سال پیریِ زودرس را نشان داد؛ اختلال دو قطبی، اختلال 

بیش‌فعالی، کاهش توجه و سوء‌مصرف مواد نوشیدنی الکلی به ترتیب

 نشان دهنده‌ی ۱.۶ سال، ۱.۴ سال و ۰.۶ سال پیری زودرس بودند

یافته‌های مربوط به سوء‌مصرف حشیش اهمیت بسیار بالایی داشت، 

زیرا در جوامع امروزی مصرف ماریجوانا در حال تبدیل به ماده‌ای قابل

 دسترس است و مردم آن را به‌عنوان ماده‌ای بی‌ضرر قلمداد می‌کنند.

 این مطالعه می‌تواند چنین نگرشی را رد کند. نکته‌ی جالب این است که

 دانشمندان پیری سریع را در افسردگی و پیری عادی مشاهده نکردند.

 بر اساس فرضیه‌ی دانشمندان، این عامل به انواع مختلفی از الگوهای

 مغزی در این اختلال‌ها، نسبت داده می‌شود.

نویسنده و محقق «ساهیت اگان» از شرکت گوگل، گفت: 

«این مطالعه، گامی مهم در درک چگونگی عملکرد مغز در طول 

عمر است. نتایج حکایت از آن دارد که می‌توانیم سن فردی را بر 

اساس الگوهای جریان خونی در مغز پیش‌بینی کنیم. افزون بر این، 

اصولی هم برای بررسی بیشتر چگونگی تاثیر اختلال‌های روانی بر

 الگوهای سالم جریان خون در مغز، در نظر گرفته شده است که امیدوار 

هستیم کمک شایانی در این راستا به ما کند

نوشته: SciNews

ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد

منبع: sci-news.com

 


]]>
مغز چگونه در درک زمان، به مشکل بر می‌خورد؟ 2018-09-16T11:38:07+01:00 2018-09-16T11:38:07+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3843 اتنا جاویدی نژاد مغز چگونه در درک زمان، به مشکل بر می‌خورد؟ مجله علمی ایلیاد - به مانند ساعت‌های مشهور دالی، درک ما از زمان چندان قوی و یکپارچه نیست. تجربه‌ی ما از زمان همواره با تیک تاکِ کامل ساعت مطابقت پیدا نمی‌کند. به این گفته مشهور که عموماً به اینشتین نسبت داده می‌شود، توجه کنید: «به مدت یک دقیقه، بر روی بخاری داغ بنشینید؛ احساس می‌کنید که یک ساعت بر روی آن نشسته‌اید. به مدت یک ساعت در کنار یک دختر زیبا بنشینید؛ گویی این تجربه، فقط یک دقیقه به طول انجامیده است.» دانش

مغز چگونه در درک زمان، به مشکل بر می‌خورد؟

مجله علمی ایلیاد - به مانند ساعت‌های مشهور دالی، درک ما 

از زمان چندان قوی و یکپارچه نیست. تجربه‌ی ما از زمان همواره

 با تیک تاکِ کامل ساعت مطابقت پیدا نمی‌کند. به این گفته مشهور 

که عموماً به اینشتین نسبت داده می‌شود، توجه کنید: «به مدت یک 

دقیقه، بر روی بخاری داغ بنشینید؛ احساس می‌کنید که یک ساعت بر

 روی آن نشسته‌اید. به مدت یک ساعت در کنار یک دختر زیبا بنشینید؛ 

گویی این تجربه، فقط یک دقیقه به طول انجامیده است

دانشمندان در موسسه‌ی علوم عصبی کاولی «NTNU» در نروژ، موفق به شناسایی

 شبکه‌ی سلول‌های مغز شده‌اند که کورتکس انتورینال جانبی یا همان

«LEC» نامیده می‌شود. این کورتکس مستقیماً با تجربه‌ی ذهنی از زمان سر و

 کار دارد. این تحقیقات جهشی بزرگ در درک ما از تجربه‌ی زمان ایجاد

 می‌کند؛ به ویژه چگونگی تعریف زمان و شکل‌پذیری آن با حافظه‌ی ما. 

در مجله‌ی معتبر «Nature» به این مساله پرداخته شده است.

پروفسور «ادوارد موزر» برنده‌ی جایزه نوبل و مدیر موسسه‌ی کاولی 

در نروژ، اظهار داشت: «این شبکه در ثبت رویدادها در مغز به ایفای 

نقش پرداخته و ترتیب رویدادها در یک تجربه را تنظیم می‌کند.» 

انسان‌ها و سایر موجودات دارای ساعت‌های بیولوژیکی مختلفی 

هستند که در بدن‌شان کار می‌کند و عملکردهای بدنی مختلف را اندازه

 می‌گیرد؛ به ویژه آهنگ شبانه روزی و ۲۴ ساعته که به ما می‌گوید چه

 زمانی بخوابیم. در تحقیقات جدید، محققان موفق به شناسایی ساعت

 عصبی خیلی خاصی شده‌اند که مانند سیگنالی رمزگذاری زمان قوی در 

درون مغز عمل می‌کند تا تجارب، زنجیره‌ی رویدادها و خاطرات ما را ثبت کند.

نویسنده و محقق ارشد «آلبرت تسائو»، بیان کرد: «مطالعه‌ی ما مشخص

 می‌کند که در صورت تجربه کردن یک رویداد، مغز چه استنباطی از زمان

 می‌کند. این شبکه‌ی مغز به طور صریح زمان را رمزگذاری نمی‌کند. 

آنچه ما اندازه می‌گیریم، صرفاً یک زمان ذهنی است که از جریان 

تجربه به‌دست آمده است

دانشمندان در تحقیقات خود به تجزیه و تحلیل مغز موش‌ها در زمان

 انجام کارهای مختلف پرداختند. در ابتدا، موش‌ها آزادانه به این سو و

 آن سو می‌رفتند و تکه‌های شکلات را تعقیب می‌کردند. در بخش دوم،

 موش‌ها باید کار سخت‌تری را انجام می‌دادند. موش‌ها باید همزمان

 که در یک مارپیچ هشت وجهی می‌چرخیدند، تکه‌های شکلات را تعقیب

 کرده و از آنِ خود می‌کردند. این دو فعالیت، تفاوت چشم‌گیری در 

سیگنال‌های رمزگذاری زمان در کورتکس LEC رقم زدند. برای شبیه‌سازی 

کار نخست، ظاهراً موش‌ها زمان را به خوبی درک می‌کنند و زنجیره‌ی

 رویدادها را می‌فهمند. در بخش دوم، فعالیت کورتکس LEC قابل

 پیش‌بینی و تکراری بود.

تسائو افزود: «داده‌ها نشان می‌دهد که موش درک خوبی از 

زمان‌بندی داشت، اما درک موش از زمان از دوره‌ای به دوره‌ی 

دیگر و از آغاز تا پایان آزمایش خیلی ضعیف بود.» بر اساس گزارش 

محققان، این یافته‌ها نشان می‌دهد که فعالیت‌های ما می‌تواند دوره‌ی

 سیگنال زمانی را در کورتکس LEC تغییر داده و نحوه‌ی درک زمان

 توسط انسان را تحریف و عوض کند.

نوشته: تام هال

ترجمه: منصور نقی‌لو - مجله علمی ایلیاد

منبع: iflscience.com


]]>
نکاتی برای افزایش کاریزما و بهبود ارتباطات (NLP ) 2018-09-15T06:58:11+01:00 2018-09-15T06:58:11+01:00 tag:http://www.javidinejad.ir/post/3842 دکتر بهرام جاویدی نژاد   نکاتی برای افزایش کاریزما و بهبود ارتباطات (NLP )   1. آدم ها تمایل دارند با کسانی کارکنند که دوست شان دارند . پس جوری رفتار کنید که دوست تان داشته باشند . مودب و صبور باشید .   2. مردم جذب آدم هایی می شوند که سر حرف شان می ایستند . یعنی اگر قولی می دهید ، دقیقا چیزی را که گفته اید ، انجام دهید. آن را در همان زمان که گفته اید یا حتی زودتر انجام دهید .   3. مردم به آدم های خوش قلب اعتماد می کنند . وقتی به آن ها توصیه ای می کنید که به


 

نکاتی برای افزایش کاریزما و بهبود ارتباطات (NLP )

 

1. آدم ها تمایل دارند با کسانی کارکنند که دوست شان دارند .

پس جوری رفتار کنید که دوست تان داشته باشند .

مودب و صبور باشید .

 

2. مردم جذب آدم هایی می شوند که سر حرف شان می ایستند . 

یعنی اگر قولی می دهید ، دقیقا چیزی را که گفته اید ، انجام دهید.

آن را در همان زمان که گفته اید یا حتی زودتر انجام دهید .

 

3. مردم به آدم های خوش قلب اعتماد می کنند .

وقتی به آن ها توصیه ای می کنید که به آن ها بیشتر از خودتان سود 

می رسانید ، به خوش قلبی تان ایمان می آورند .

 

4. مردم تمایل دارند با آدم هایی کار کنند که در کارشان متخصص باشند . 

پس اول از همه احتیاج دارید تا در زمینه ی فعالیت تان از طریق تمرین ، 

تحقیق ، تعلیم ،آموزش و مطالعه تخصص پیدا کنید .

 

۵ . مردم دوست دارند که سرمایه شان را در اختیار آدم های صادق،

با اخلاق و درست قرار دهند. پس در مطالب بازاریابی تان دروغ نگویید

6. مردم به اشخاصی گرایش دارند که از نظر ظاهری ،گیرا باشند

و یا حداقل زننده نباشند پس همیشه آراسته باشید .

 

7. مردم با آن هایی که واقعی به نظر بیایند راحت تر هستند .

بهترین راه برای نشان دادن این که آدم عادی هستید این است

که صمیمی و دوستانه رفتار کنید و به بقیه علاقه نشان بدهید .

 

8. مردم به افرادی که به آن ها گوش می دهند و توجه می کنند،

 جواب می دهند . این کلیشه ی قدیمی یادتان باشد :

شما دو گوش دارید و یک دهان .

 

9. مردم کنار کسانی که مثل خودشان هستند ، احساس راحتی

می کنند .رمز این کار این است که یک مورد مشترک بین خودتان

پیدا کنید . بعد ، از همان برای برقراری ارتباط استفاده کنید .

 

10. مردم جذب افراد فروتن می شوند . پس خودستایی نکنید .

 

11. مردم تحت تاثیر اشخاصی قرار می گیرند که پرمشغله

به نظر می رسند ، پس هیچ وقت از کسادی بازارتان نگویید .

 

12. مردم تمایل دارند افراد مفید دور برشان باشند .

افرادی که با آن ها زندگی شان راحت تر می شود.

 

 

 


]]>